ادلی پرلودر
  • خانه
  • تایید بیت کوین در السالوادور

تایید بیت کوین در السالوادور

تایید بیت کوین در السالوادور

السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان ارز رسمی خود شناخت!

السالوادور پس از مذاکرات و فرآیند های بسیار, سرانجام در تاریخ 7 سپتامبر برابر با 16 شهریور ماه , اولین کشوری شد که برای نخستین بار بیت کوین را به عنوان ارز رسمی خود پذیرفت!

بدون شک پذیرفته شدن بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال خبری کاملا مثبت برای سرمایه گذاران بازار پر ماجرای ارز های دیجیتال می باشد!

با این وجود ,   خاویر آرگوتا  (Javier Argueta) ,  مشاور حقوقی ابوکیله (Nayib Bukele ) رئیس جمهور السالوادور، طی  مصاحبه ای اعلام کرد که دولت السالوادور مشاغلی را که حاضر به پذیرش بیت کوین نباشند را مجازات خواهد کرد!

او اظهار داشت که مشاغلی که از انجام معاملات با بیت کوین و کیف پول ملی چیوو (Chivo)  خودداری کنند تحت قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان تحریم می شوند. اما این در حالی بود که طی یک نظرسنجی بیش از 70% مردم السالوادور خواهان لغو این لایحه و یا حداقل اختیاری بودن آن بودند.

چارلز هاسکینسون,  خالق کاردانو نیز به این خبر واکنش مثبت نشان داد. او اظهار داشت: شاید باید درباره ی پیشرفت این صنعت خارق العاده طی 12 سال گذشته اندکی تامل کنیم!

السالوادور شاید اولین بوده اما آخرین کشوری نخواهد بود که ارز های دیجیتال را وارد سیستم های پولی و تراکنشی خود خواهد کرد!

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نرخ آنلاین ارز