ادلی پرلودر
  • خانه
  • تاثیر ETF بر بیت کوین

تاثیر ETF بر بیت کوین

تاثیر ETF بر بیت کوین

 یک صندوق ETF بیت کوین، صندوقی است که مقدار زیادی بیت کوین داراست و سهامداران آن صندوق قادر خواهند بود بدون نیاز به خرید مستقیم بیت کوین، از بالا و پایین شدن قیمت آن بهره بگیرند!

در کل طی پروژه ETF، سرمایه‌گذاران میتوانند بدون داشتن یک شئ سهامدار آن شده و از نوسانات بهره بگیرند. اما اینکار با وجود واسطه ها و مالکان صندوق های سرمایه گذاری قابل پیاده سازی خواهد بود!

 سوال اینجاست، ETF به سود بیت کوین است یا به ضرر بیت کوین؟!

 بدون شک با انجام پروژه ETF ، سرمایه گذاران بسیاری قادر خواهند بود سرمایه های عظیم خود را وارد این بازار کنند و با سنگینی ترازوی تقاضا، باعث رشد چشمگیر قیمت بیت کوین شوند!

همانند رشد چشمگیر قیمت طلا با پیاده سازی پروژه ETF !

 اما نکته منفی در ارتباط با این موضوع، بنیه و ذات منحصر بفرد بیت کوین و بازار ارز های دیجیتال خواهد بود…

ساتوشی ناکاماتو بیت کوین را با هدف غیر متمرکز و غیر دولتی بودن و همچنین مردمی بودن آن بوجود آورد، اما با پروژه ETF ، ذات بازار تغییر کرده و از غیر متمرکز بودن خارج شده و صاحب سرمایه شما، مدیران صندوق های سرمایه کذاری خواهند بود و شما صرفا ، یک سهامدار خواهید بود. که این موضوع می‌تواند به خودی خود باعث کاهش محبوبیت به دست آمده بازار ارز های دیجیتال و افت قیمتی آن شود!

 حال ممکن است این سوال برایتان بوجود آمده باشد که چرا با وجود اینکه سرمایه‌گذاران میتوانند بطور مستقیم بیت کوین بخرند، ترجیح میدهند با وجود یک واسطه، صرفا سهامدار بیت کوین باشند؟!

 طبیعتا بدلیل آنکه بازار ارز های دیجیتال بصورت غیرمتمرکز فعالیت میکنند و صرافی های فعال در این زمینه از قوانین خاصی در جهت حفظ سرمایه مردمی پیروی نمیکنند، سرمایه گذارانی با سرمایه عظیم ترجیح میدهند، در فضایی متمرکز و با قوانینی خاص، به سرمایه گذاری بپردازند.

 تاریخ احتمالی پذیرش ETF بیت کوین:

 از سال 2013 تاکنون ، پیشنهادات و طرح های مختلفی دراین راستا بوجود آمده که طی سال های اخیر،این موضوع بیشتر در حال بررسی است و احتمال رخ دادن آن افزایش پیدا کرده!

 باید صبر کرد و منتظر سرنوشت و تاثیر این موضوع بر بازار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نرخ آنلاین ارز